News
Adamson E219 sound.pl

Debiut Subwoofera E219 firmy Adamson na targach Infocomm w Las Vegas


Port Perry, Ontario (Maj 2014) –  Adamson wprowadza na rynek nowy Subwoofer E219. Jego inauguracja będzie miała miejsce podczas tegorocznej edycji targów InfoComm, stoisko #C11101 w Las Vegas. Jest to nowy dodatek do rodziny Energia składającej się z istniejących modułów E15, E12 i E218 – jako wzmocnienie najniższych częstotliwości.
 
E219 jest wyposażony w dwa kewlarowe,  lekkie przetworniki 19” SD19 o dużym współczynniku x-max. W SD19 wykorzystano opatentowaną przez firmę Adamson technologię architektury stożkowej. Przetworniki posiadają podwójne cewki 5”, co umożliwia dostarczenie ekstremalnie dużych poziomów mocy. SD19 zamontowano w bardzo wydajnej obudowie frontalnie, skutkiem czego jest wierne odtwarzanie najniższych częstotliwości.
“Dodatkowo E219 posiada system chłodzenia wykorzystujący przepływ styczny, co redukuje zniekształcenia harmoniczne poprzez minimalizację turbulencji powietrza” wyjasnia James Oliver, dyrektor marketingu i sprzedaży w firmie Adamson. “moc wyjściowa oraz skuteczność przewyższają nawet swojego poprzednika – model T21.”
 
Lekki E219 – ważący 112 kg – doskonale sprawdza się w wersji podwieszanej. Subwoofer został zaprojektowany do pracy niezależnej lub w połączeniu z modułami E218 w przypadku większych imprez.

 
Subwoofer E219 współracuje z koncówkami Lab.gruppen PLM 20000Q. Cztery moduły E219 można zasilać z jednego wzmacniacza. Rezultatem jest czysta reprodukcja niskich częstotliwości przy wysokich poziomach SPL z niewielką kompresją mocy.

 
Zintegrowany system zawiesi pozwala na regulację kąta nachylenia na poziomie 0 oraz 3 stopnie, co zapewnia pełną kompatybilność z modułami pełno pasmowymi systemu Energia. E219 można przewozić z użyciem dedykowanego wózka w konfiguracji 3 moduły na sobie w lub w konfiguracji pojedynczej.
 
Konfiguracja 3 na sobie pozwala umieścić kilka zestawów na wózkach do standardowego europejskiego auta ciężarowego.

 
Obudowa – o wymiarach 60 x 142 x 89 cm – została wykonana ze sklejki brzozowej oraz stali lotniczej i aluminium. Posiada 3 złącza Speakon NL8, dwa równoległe wejściowo/wyjściowe oraz jedno wyjściowe w celu efektywnego wykorzystania okablowania.
 
Start produkcji, Lipiec 2014.

Testy

Beyerdynamic DT1990 Pro

Beyerdynamic DT1990 Pro

Physis Piano H1 - test muzykuj.com

Physis Piano H1 - test muzykuj.com

Physis Piano to instrument, który od pierwszego video prezentacyjnego zaciekawił…
Korg Taktile - test muzykuj.com

Korg Taktile - test muzykuj.com

To najnowsza najnowsza linia klawiatur sterujących firmy Korg. Taktile występuje…
Korg MS-20 Mini - Test

Korg MS-20 Mini - Test

Dariusz Mazurowski (Estrada i Studio) Gdyby kilka lat temu ktoś…