Klawisze
Physis Piano H1
Physis Piano to instrument, który od pierwszego video prezentacyjnego zaciekawił cały światek muzyczny. Po pierwsze ze względu na zaprezentowanie zupełnie innego sposoby generowania brzmienia fortepianu, niż 90% wszystkich producentów. Nie bazuje on na samplingu, a na fizycznym modelowaniu, przez co mamy wpływ na każdy szczegół podczas kreowania brzmień fortepianowych. Drugą kwestią jest sam wygląd. Panel instrumentu odskakuje od szablonu popularnych instrumentów. Nie znajdziemy w nim fizycznych przycisków. Wszystko jest dotykowe, a co najciekawsze możemy dostosować go do swoich potrzeb. Czy to wystarczy aby zawojować rynek? Nie wiem, ale wiem jedno. Instrument od pierwszych chwil robi wrażenie. Zacznijmy więc od początku. Zobacz więcej
To najnowsza najnowsza linia klawiatur sterujących firmy Korg. Taktile występuje w dwóch wersjach klawiaturowych 49 oraz 25. Wersja 25 nie posiada potencjometrów obrotowych, oraz o 8 dynamicznych Padów mniej. Do testów otrzymaliśmy model 49-cio klawiszowy. Wiadomo, pianistów on nie zadowoli, ale osoby parające się nagrywaniem muzyki elektronicznej powinien on zainteresować, ze względu na bardzo ciekawe funkcje, których większość klawiatur do tej pory nie miała. Jakie to funkcje? Zapraszam do przeczytania całości na muzykuj.com
Dariusz Mazurowski (Estrada i Studio)
Gdyby kilka lat temu ktoś mi powiedział, że będę dla EiS testował Korga MS-20 – nie jako leciwy klasyk, ale nowy produkt – uznałbym to za możliwe dopiero po wynalezieniu wehikułu czasu (choć po lekturze powieści Herberta George'a Wellsa mam wątpliwości, czy taki wynalazek to dobry pomysł...) względnie wykonał niezbyt elegancki gest przy pomocy palca wskazującego (nie środkowego, żeby nie było wątpliwości – miałem na myśli pukanie się w czoło). Wehikułu nie wynaleziono, a przede mną stoi nowiutki MS-20 Mini.

Maciej Polański/musoneo.pl
Maschine to system produkcjim muzyki na bazie sekwencji, który łączy komfort pracy, związany z dostępem do fizycznych regulatorów i przycisków, z niemal nieograniczonymi możliwościami przetwarzania dźwięku przez współczesne komputery.

Remi Mierzicki (Estrada i Studio)
Firma Korg tworzy piękną historię, związaną z syntezatorami workstation, popularnie nazywanymi stacjami roboczymi. Można śmiało powiedzieć, że flagowe modele Korga doceniane są przez miliony muzyków na całym świecie, a każdy z nich był dużym skokiem w przyszłość, otwierając przed muzykami nowe, muzyczne przestrzenie.

Dariusz Mazurowski (Estrada i Studio)
Korg ma ostatnio dobrą passę, bowiem ciągle wprowadza na rynek różne modele i zawsze są to naprawdę ciekawe urządzenia.

KingKorg po raz pierwszy został pokazany na targach NAMM 2013, a tym samym wprowadzono do oferty zupełnie nowy produkt, który otwiera nową kategorię produktów z bardzo mocnej oferty Korga. Dlaczego nowy? Wbudowana lampa mająca ocieplić dźwięk, złącza CV/Gate Out filtr z MS20 - to znak, że Korg zaczął czerpać z tradycji i montować w urządzeniach to co najlepsze z klasyków podpierając się nowoczesną technologią.

Czytaj więcej...

Mamy przyjemność jako pierwsi przetestować Korg PA 900 - najnowszy keyboard japońskiego producenta. Jest to kontynuacja popularnej serii keyboardów Korga, które dysponują różnymi generatorami brzmień. Korg po raz kolejny pokazał, że dwie osobne drogi keyboarda i syntezatora zeszły się już na dobre. Przyszły nabywca otrzymuje naprawdę wiele. A ile to znaczy wiele? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...

Debiut Subwoofera E219 firmy Adamson

Debiut Subwoofera E219 firmy Adamson

Debiut Subwoofera E219 firmy Adamson na targach Infocomm w Las…
Soundbox - Nowość VOXa

Soundbox - Nowość VOXa

Soundbox - Nowość zaprezentowana na targach MusikMESSE 2014 Jedną z…
KORG Pa-900 i TC HELICON

KORG Pa-900 i TC HELICON

KORG Pa-900 i TC HELICON Wieloletnia współpraca KORGA ze światowym…

Testy

Beyerdynamic DT1990 Pro

Beyerdynamic DT1990 Pro

Physis Piano H1 - test muzykuj.com

Physis Piano H1 - test muzykuj.com

Physis Piano to instrument, który od pierwszego video prezentacyjnego zaciekawił…
Korg Taktile - test muzykuj.com

Korg Taktile - test muzykuj.com

To najnowsza najnowsza linia klawiatur sterujących firmy Korg. Taktile występuje…
Korg MS-20 Mini - Test

Korg MS-20 Mini - Test

Dariusz Mazurowski (Estrada i Studio) Gdyby kilka lat temu ktoś…