KORG WAVESTATE syntezator NOWOŚĆ!

Dostępność: brak towaru
Cena: 2 999,00 zł 2999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

KORG WAVESTATE syntezator

Legendarny model KORG Wavestation zaprezentował światu nowy sposób generowania brzmień – Wave Sequencing, który przekształcał surowe dźwięki w brzmienia, których nikt wcześniej nie słyszał. Flagowe instrumenty takie jak OASYS, czy KRONOS rozwinęły Wave Sequencing poszerzając swoją paletę barw o niesamowite, ewoluujące pady i niespotykane rytmy.

Dziś KORG z dumą zapowiada kolejny krok w cyfrowej syntezie – Wavestate! Wyposażony w radykalnie odświeżony Wave Sequencing 2.0 – Wavestate dostarcza niesamowitych, stale modulujących brzmień i pełnej kontroli nad nimi.

To nie nostalgiczna reedycja dawnego instrument, a zupełnie nowa odsłona stworzona z myślą o współczesnych muzykach i producentach. Tworząc Wavestate szukaliśmy inspiracji także w najnowszych muzycznych trędach oraz brzmień z modularnych syntezatorów, groove boxów i innych współczesnych Instrumentów. Kompaktowa obudowa i 37 pełnowymiarowych klawiszy czyni Wavestate idealnym instrumentem do transportu. Z łatwością wpasuje się także w każde ustawienie w studiu, czy na scenie.

W Wavestation każdy z kroków Wave Sekwencji posiadał czas trwania, próbkę i wysokość. To tworzyło ciekawe patterny, ale powtarzały się one ciągle w ten sam sposób. Co by było, gdyby zamiast powtarzać się patterny ewoluowały w nieoczekiwany sposób?

Wave Sequencing 2.0 dzieli czas, sekwencje sampli i melodię, dlatego można nimi manipulować niezależnie. Dodano także nowe charakterystyki, włączając kształty, gate time i wartości step sequencera. Sekwencja składa się z “Torów” (Lane), a każdy tor zawiera różną liczbę kroków z punktami start, end i loop.

Za każdym razem, gdy sekwencja przesuwa się do przodu poszczególne “tory” są łączone i wspólnie kierowanie do wyjścia dzięku. Na przykład podczas odtwarzania, za każdym przebiegiem można zmieniać długość, kształt, wysokość i wartości sekwencji. Możesz modulować początek, koniec, punkt zapętlenia każdego toru, a także każdy pojedynczy dźwięk używając dynamiki, LFO, obwiedni, pokręteł Mod i innych kontrolerów. Każda z nut w akordzie może odtwarzać coś innego!

Tory mogą odtwarzać kroki w losowej kolejności z kontrolą w czasie rzeczywistym. Ponadto każdy pojedynczy krok może być pomijany z prawdopodobieństwem regulowanym w zakresie od 0-100%. Rezultatem jest niepowtarzalne, ciągle zmieniające się brzmienie, które można regulować. Do dyspozycji są także cztery arpeggiatory które wchodzą w interakcję z Wave Sequence znacznie zwiększjąc możliwości instrumentu.

Ekspresyjny i głęboki

Wypełniony pokrętłami i kontrolerami Wavestate zaprasza do odkrywania nieskończonych możliwości. Wszystkie podstawowe funkcje – filtry, LFO, efekty są na wyciągnięcie ręki dzięki dedykowanym, wygodnym kontrolerom. Osiem programowalnych pokręteł Mod pozwala wydobyć z każdego dźwięku jak najwięcej, a czasem skierować go nowe tory. Używaj pokręteł podczas występów na żywo i rezultaty poszukiwań zapisuj jako nowe brzmienia. Korzystaj z pokręteł Pitch i Modulation i unikalnego joysticka Vector z którym doświadczysz wielu wymiarów ekspresji. Chcesz kopać głębiej? Prawie wszystkie pokrętła z panelu czołowego, a także większość ekranowych parametrów może być modulowanych. Możesz nawet modulować ustawienia pojedynczych kroków Wave Sequence! Procesory Mod pozwalają na modulowanie sygnałów z wykorzystaniem kwantyzacji.

Inspirująca przypadkowość

Szukasz więcej inspiracji? Dedykowany przycisk z ikoną kości dzięki inteligentnej funkcji randomizacji tworzy nowe, zaskakujące brzmienia. Użyj go do losowej zmiany barwy, lub tylko jej element składowego np. filtra, Sample Lane, lub efektu. Korzystaj z rezultatu tej funkcji, lub dopiero od tego momentu zacznij budować swoje niepowtarzalne brzmienie.

Obfite sample – 64 stereofoniczne głosy

Zajmująca gigabajty biblioteka Wavestate jest ponad tysiąc razy większa niż biblioteka oryginalnego Wavestation! Olbrzymia biblioteka to doskonały materiał dla Wave Sequence. Jest tu np. bank od Plugin Guru, nowe sample KORG-a, a także wybrane brzmienia z flagowego KRONOS-a i bibliotek KROME. Oczywiście nie zapomnieliśmy o oryginalnych próbkach Wavestation (włączając wszystkie opcjonalne), a także o bibliotece Wave Sequences pochodzących z Wavestation. Ciesz się 64 głosową polifonią (stereo), oraz krystalicznie czystymi próbkami (dzięki wykorzystaniu antyaliasingu), aby w pełni wykorzystań nieskończony potencjał Wavestate!

Wybierz swój filtr

Dodaj wintydżowego charakteru brzmieniu korzystając z agresywnych filrów z MS-20, lub silnego, “słodkiego” Lowpass z Polysix-a. Kształtuj i udoskonalaj brzmienie dzięki kolekcji 2 i 4 biegunowych filrów dolnoprzepustowych, górnoprzepustowych i pasmowozaporowych. Możesz też wyjść poza schemat i używać unikalnego filtra Multi Filter stworzononego przez KORG-a, który tworzy modulowane połączenie wszystkich filtrów jednocześnie.

Multiply by four

Przy tej całej mocy syntezy możesz pomyśleć, że Wavestate może odgrywać tylko jedno brzmienie na raz. Nic bardziej mylnego. Możesz uzyskać jeszcze bogatsze brzmienie łącząc ze sobą do czterech programów w Performance, każdy z własnymi efektami i arpeggiatorem. Unikalny joystick Vector Envelope będzie służył do miksowania głosów składowych, a także do modulowania różnych parametrów.

Arsenał efektów

Doskonałe efekty, które znajdują się na pokładzie Wavestate dostarczają brzmień gotowych do profesjonalnych produkcji. Każda z warstw posiada trzy dedykowane efekty, ponadto Performance mają także master reverb i parametryczny EQ. Poza standardowymi efektami jak kompresory, EQ, chorusy, flangery, phasery i sterofoniczne dealaye, można korzystać z charakterystycznych procesororów efektów - Wave Shaper, Talking Modulator, Reverse Delay, Multiband Mod Delay i znany z modelu OASYS - Overb. Szeroką game efektów uzupełniają modelowane efekty VOX-a takie jak wzmacniacze gitarowe, wah, echo taśmowe, czy kolekcja kostek gitarowych.

Set Lists i płynne przejścia dźwiękowe

Set listy pozwalają na łatwe zarządzanie zapisanymi Performance i są nieocenione podczas koncertów na żywo, ponieważ dają natychmiastowy dostęp do brzmień. Znana z flagowego modelu KRONOS funkcja Smooth Sound Transition zachowuje brzmiące dżwięki wraz z efektami podczas zmiany presetu na inny.

Graj z innymi

Wavestate z systemami audio łączmymy za pomocą wyść stereofonicznych. Do dystpozycji jest także wyjście słuychawkowe, a także złącza MIDI realizowane na tradycyjnym złączu DIN, a także USB pozwalające na połączenie instrumentu z systemami Windows i Mac. Dostępny jest także dedykowany, darmowy program Wavestate Librarian.

Zaprojektowany przez KORG R&D w Kalifornii

KORG R&D stworzył oryginalnego Wavestation, współtworzył OASYS-a I KRONOS-a, a także dostarczył technologii dla wielu innych Instrumentów KORG-a. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Wavestate charakteryzuje się połączeniemy wyjątkowej estetyki z unikalnym, niesamowitym brzmieniem. Nad brzmieniamy pracowali m.in trzej kluczowi sound designerzy z oryginalnego Wavestation - John Bowen, John “Skippy” Lehmkuhl (Plugin Guru) i Peter “Ski” Schwartz. Dołączył do nich belgijski artysta Airwave i to zaowocowało tak niesamowitą biblioteką Wavestate!

Specyfikacja

 • Klawiatura: 37 keys (velocity and release-velocity sensitive)
 • Generator dźwięku: Wave Sequencing 2.0
 • Polifonia: 64 głosy
 • Filty: 2-pole LPF, 2-pole HPF, 2-pole BPF, 2-pole Band Reject, 4-pole LPF, 4-pole HPF, 4-pole BPF, 4-pole Band Reject, Multi Filter, MS-20 LPF, MS-20 HPF, Polysix
 • Zaawansowana modulacja z łatwą kontrolą;
 • Gigabajty sampli;
 • Modelowane filtry, m.in. z MS-20 i Polysix;
 • 4 Layery z kontrolą Vector;
 • 14 efektów w tym samym czasie;
 • Randomizacja;
 • Kompaktowa obudowa, 37 pełnowymiarowych klawiszt;
 • Zaprojektowany przez Korg R&D w Kaliforni.

Dane techniczne

Ilość klawiszy 37
Promocje
SEAGULL S6 ORIGINAL PRESYS II gitara elektroakustyczna
SEAGULL S6 ORIGINAL PRESYS II gitara elektroakustyczna

3 999,00 zł

Cena regularna: 4 999,00 zł

szt.
Lewitt LCT 240 PRO BK mikrofon pojemnościowy
Lewitt LCT 240 PRO BK mikrofon pojemnościowy

499,00 zł

Cena regularna: 579,00 zł

KORG MS-20 MINI syntezator analogowy
KORG MS-20 MINI syntezator analogowy

2 590,00 zł

Cena regularna: 2 690,00 zł

KORG NANOKEY STUDIO kontroler all-in-one
KORG NANOKEY STUDIO kontroler all-in-one

599,00 zł

Cena regularna: 659,00 zł

szt.
KORG NANOKONTROL STUDIO kontroler
KORG NANOKONTROL STUDIO kontroler

599,00 zł

Cena regularna: 659,00 zł

szt.
KORG MICROKEY 2 49 klawiatura sterująca
KORG MICROKEY 2 49 klawiatura sterująca

499,00 zł

Cena regularna: 539,00 zł

szt.
KORG ELECTRIBE 2 BLUE muzyczna stacja robocza, kontroler
KORG ELECTRIBE 2 BLUE muzyczna stacja robocza, kontroler

1 899,00 zł

Cena regularna: 1 999,00 zł

szt.
CORT MR500 E BR gitara elektroakustyczna
CORT MR500 E BR gitara elektroakustyczna

1 099,00 zł

Cena regularna: 1 349,00 zł

szt.
SEAGULL PERFORMER CW CONCERT HALL BURNT UMBER PRESYS II gitara elektroakustyczna
SEAGULL PERFORMER CW CONCERT HALL BURNT UMBER PRESYS II gitara elektroakustyczna

4 899,00 zł

Cena regularna: 6 499,00 zł

szt.
SEAGULL S6 ORIGINAL BURNT UMBER PRESYS II gitara elektroakustyczna
SEAGULL S6 ORIGINAL BURNT UMBER PRESYS II gitara elektroakustyczna

2 899,00 zł

Cena regularna: 4 999,00 zł

szt.
CORT GOLD EDGE NAT W/CASE Gitara elektro akustyczna
CORT GOLD EDGE NAT W/CASE Gitara elektro akustyczna

5 879,00 zł

Cena regularna: 7 759,00 zł

VOX BOBCAT S66 CR gitara elektryczna NOWOŚĆ!
VOX BOBCAT S66 CR gitara elektryczna NOWOŚĆ!

4 499,00 zł

Cena regularna: 6 999,00 zł

KORG GA-50 tuner gitarowy i do basu
KORG GA-50 tuner gitarowy i do basu

79,00 zł

Cena regularna: 89,00 zł

szt.
GEMINI-SDJ-4000 4 kanałowy mikser DJ z dwoma dekkami
GEMINI-SDJ-4000 4 kanałowy mikser DJ z dwoma dekkami

4 499,00 zł

Cena regularna: 5 950,00 zł

KORG-DRUMLOGUE maszyna perkusyjna Nowość
KORG-DRUMLOGUE maszyna perkusyjna Nowość

1 890,00 zł

Cena regularna: 2 399,00 zł

szt.
CORT CR100 BK gitara elektryczna
CORT CR100 BK gitara elektryczna

999,00 zł

Cena regularna: 1 099,00 zł

szt.
CORT CR100 CRS gitara elektryczna
CORT CR100 CRS gitara elektryczna

1 049,00 zł

Cena regularna: 1 149,00 zł

szt.
CORT GOLD A6 NAT W/CASE - gitara elektroakustyczna z pokrowcem.
CORT GOLD A6 NAT W/CASE - gitara elektroakustyczna z pokrowcem.

3 120,00 zł

Cena regularna: 3 569,00 zł

CORT GOLD OC8 NYLON W/CASE NAT gitara elektroklasyczna
CORT GOLD OC8 NYLON W/CASE NAT gitara elektroklasyczna

3 749,00 zł

Cena regularna: 4 449,00 zł

SEAGULL MARITIME SWS CW GT PRESYS II gitara elektroakustyczna
SEAGULL MARITIME SWS CW GT PRESYS II gitara elektroakustyczna

4 999,00 zł

Cena regularna: 6 499,00 zł

szt.
Schecter C-6 PRO FR AQB gitara elektryczna
Schecter C-6 PRO FR AQB gitara elektryczna

3 349,00 zł

Cena regularna: 3 999,00 zł

szt.
Schecter C-6 PRO FR CB gitara elektryczna
Schecter C-6 PRO FR CB gitara elektryczna

3 499,00 zł

Cena regularna: 3 999,00 zł

szt.
Schecter DS Traditional SSS Nick Johnston Atomic Ink
Schecter DS Traditional SSS Nick Johnston Atomic Ink

3 999,00 zł

Cena regularna: 4 599,00 zł

szt.
VOX-V-TELSTAR - zestaw perkusyjny niezapomniany wygląd vintage
VOX-V-TELSTAR - zestaw perkusyjny niezapomniany wygląd vintage

5 999,00 zł

Cena regularna: 7 399,00 zł

zestaw
SEAGULL COASTLINE MOMENTUM HG A/E gitara elektroakustyczna
SEAGULL COASTLINE MOMENTUM HG A/E gitara elektroakustyczna

3 499,00 zł

Cena regularna: 5 499,00 zł

szt.
KORG MP-TB1 BK (Sequenz) plecak DJ
KORG MP-TB1 BK (Sequenz) plecak DJ

199,00 zł

Cena regularna: 399,00 zł

Taurus FR 210 Kolumna gitarowa FRFR Aktywna NOWOŚĆ!
Taurus FR 210 Kolumna gitarowa FRFR Aktywna NOWOŚĆ!

1 690,00 zł

Cena regularna: 1 979,00 zł

szt.
Native Instruments MINI USB TO 30-PIN kabel
Native Instruments MINI USB TO 30-PIN kabel

19,00 zł

Cena regularna: 79,00 zł

szt.
Native Instruments USB TO 30 PIN (Z1/S2/S4)
Native Instruments USB TO 30 PIN (Z1/S2/S4)

45,00 zł

Cena regularna: 85,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl