KORG SV-1 73 BK stage vintage pianino

Dostępność: brak towaru
Cena: 5 699,00 zł 5699.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

KORG SV-1 73 BK stage vintage piano.

 

Stage Vintage Piano. Nazwa mówi wszystko. SV-1 Stage Vintage Piano to kompedium wiedzy o brzmieniu dawnych instrumentów elektro-mechanicznych, analogowych, tranzystorowych, a także niezwykle popularnych dawnych efektów, dziś nazywanych vintage. Brzmienia stworzone przy użyciu technologii Korg RX (Real eXperience), zostały odtworzone z największą, nieosiągalną dotąd starannością. Korg poszedł krok dalej i oprócz brzmień, dokładnie odtworzył cały, dawny tory sygnału, włączając wczesne efekty, analogowe wzmacniacze i specyficzne dla danych instrumentów kolumny głośnikowe.


SV-1 zaprojektowany dla najbardziej wymagających muzyków, dla których liczy się każdy szczegół, a na scenie muszą mieć wszystko pod kontrolą, bez konieczności „przebijania się” przez skomplikowane strony menu. Gdy raz dotkniesz SV-1, zrozumiesz co znaczy przyjemność z gry. Klawiatura RH3 Real Weighted Hammer Action to obecnie najbardziej zaawansowana klawiatura Korg-a, oferująca naturalną akcję, charakterystyczną dla instrumentów akustycznych.
Zapomnij o menu i wyświetlaczach, panel SV-1 jest „żywy” i podobnie jak we wzmacniaczach gitarowych, pokazuje dokładnie to co słyszysz. Czytelnie opisane gałki pomagają w natychmiastowym odnalezieniu pożądanego parametru. Osiem ulubionych brzmień możesz zapisać w instrumencie, a ich szybkie przywołanie jest proste, jak wybór stacji radiowej.

Poszukiwane brzmienia.
Każde z 36 brzmień SV-1 masz już w sercu. To dobrzy znajomi, którzy dorastali razem z Tobą. Ponownie odkryj brzmienia, które tworzyły historię muzyki, brzmienia pianin elektrycznych, organów, smyczków i oczywiście fortepianów.


Każdą kategorię otwiera podstawowe, najbardziej rozpoznawalne brzmienie. Pozostałe brzmienia w kategorii to różne warianty głównego brzmienia. W przypadku pianin elektromechanicznych są to zarówno najbardziej znane pianina amerykańskie, jak i japońskie. Wśród pianin akustycznych znajdują się barwy najlepszych Niemieckich i Japońskich producentów. Nie zabrakło także brzmienia upright piano, a także monofonicznego pianina, charakterystycznego dla nagrań z lat 70-80-tych.

Efekty i wzmacniacze z epoki.
Doskonałe brzmienia SV-1 są dodatkowo wzbogacone o sześć niezależnych procesorów sygnału (wszystkie z funkcja bypass).

EQUALIZER (bass, middle and treble).

Equalizer dostępny jest na panelu czołowym i pozwala na drastyczne zmiany brzmienia podczas gry.
PRE FX (Compression, Boost, U-Vibe, Chorus/Vibrato, Tremolo, Wah).
To sekcja efektów, które wstępnie obrabiają brzmienie, nadając mu klasycznego charakteru. Warto podłączyć opcjonalne pedały ekspresji EXP-2, lub XVP-10 do uzyskania funkowego efektu Wah.

AMP MODEL (symulacje wzmacniaczy, symulacja kolumn, redukcja szumów)
Symulacje wzmacniaczy i głośników dodają specyficznego koloru do brzmienia, a nawet potrafią je naturalnie przesterować. Lampowy obwód Valve Reactor (oparty na lampie 12 AX7) zapewnia oryginalne brzmienie vintage.

MODULATION FX (Chorus 1 &2, Phaser 1&2, Flanger i Rotary).

W SV-1 wbudowane zostały symulacje najbardziej rozpoznawalnych legendarnych efektów. Znajdziemy tutaj m.in. efekt wibrujących głośników (rotary speaker).

REVERB/DELAY (Room, Plate, Hall, Spring, Tape Echo i Stereo Delay).
Dostępne są cztery rodzaje pogłosu, a także taśmowe echo i synchronizowany do tempa cyfrowy delay.

LIMITER
Ostatni w łańcuchu limiter dba o zrównoważony sygnał na wyjściu i jest konfigurowany tylko przez dostarczane z instrumentem oprogramowanie edycyjne.

Już go znasz
Interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby od razu można było korzystać z wszystkich funkcji SV-1. Wszystkie parametry są dostępne „od ręki” z głównego panelu instrumentu. Jest to ukłon w stronę muzyków grających na scenie, którzy nie mają czasu na przewijanie skomplikowanych menu ekranowych i wielokrotne naciskanie przycisków. Pokrętła wyposażone są w diody wskazujące ich aktualne położenie. Na środku panelu przedniego umieszczonych zostało osiem dużych klawiszy, przypominających dawne radio samochodowe. Do każdego klawisza można przypisać ulubione brzmienie.

Dotknij.
SV-1 wyposażono w najbardziej zaawansowaną klawiaturę Korg RH3, która występuje w obu modelach (73 I 88). Klawisz FUNCTION służy do wyboru ośmiu rodzajów dynamiki, odpowiednich do różnych styli i brzmień. Do wyboru jest także osiem schematów stroju. SV-1 można także dostroić do każdego innego instrumentu.

Dodatkowe akcesoria.
SV-1 może być dodatkowo wyposażony w dedykowany statyw i lekki gustowny futerał.

Połącz go.
Nawet najlepszy instrument nie byłby kompletny bez odpowiednich złącz. SV-1 wyposażony jest w wyjścia Audio XLR i Jack, prawe i lewe wejścia audio, złącza MIDI, złącze USB, oraz USB MIDI, złącza pedałów: Damper, Pedal 1 i Pedal 2. Pedał Damper dostarczany jest wraz z instrumentem i obsługuje funkcje grania na tzw. półpedale. Złącze Pedal 1 wykorzystywane jest do przełącznika, lub pedału Sostenuto, lub do włączania/wyłączania efektu wibrującego głośnika. Pedal 2 wykorzystywany jest do obsługi efektu Wah, regulacji głośności, lub zastępuje lewy pedał pianina tzw. Una Corda.

Oprogramowanie Vintage?!

Tworząc bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze instrument, wiedzieliśmy że znajdą się użytkownicy bardziej obyci z nowinkami technicznymi, wymagający od instrumentu także kompatybilności z komputerem. Dostarczane z instrumentem oprogramowanie SV-1 Editor/Librarian pozwala na graficzną edycję brzmień i dostęp do parametrów efektów niedostępnych z panelu SV-1.
Dodatkowo oprogramowanie pozwala na programowanie i zapisywanie każdego z 36 brzmień. To zapewnia użytkownikom łatwe tworzenie i zapisywanie własnych brzmień, a także nowe brzmienia w przyszłości.

 

Promocje
KORG C1 Air WH  japońskie pianino cyfrowe
KORG C1 Air WH japońskie pianino cyfrowe
4 499,00 zł 4 199,00 zł
Carlsbro OKTO A pad perkusyjny NAJLEPSZY PREZENT !
Carlsbro OKTO A pad perkusyjny NAJLEPSZY PREZENT !
1 329,00 zł 1 119,00 zł
szt.
KORG MP-TB1 BK (Sequenz) plecak DJ
KORG MP-TB1 BK (Sequenz) plecak DJ
399,00 zł 199,00 zł
Native Instruments USB TO LIGHTNING (Z1/S2/S4)
Native Instruments USB TO LIGHTNING (Z1/S2/S4)
85,00 zł 45,00 zł
szt.
BEYERDYNAMIC 921361 wkładka do DT280/290 250Ohm
BEYERDYNAMIC 921361 wkładka do DT280/290 250Ohm
169,00 zł 139,00 zł
szt.
KORG DT-10 tuner gitarowy
KORG DT-10 tuner gitarowy
235,00 zł 229,00 zł
Schecter DEMON-6 VWHT gitara elektryczna NAJLEPSZY PREZENT !
Schecter DEMON-6 VWHT gitara elektryczna NAJLEPSZY PREZENT !
1 991,00 zł 1 879,00 zł
szt.
Native Instruments MASCHINE MK3
Native Instruments MASCHINE MK3
2 499,00 zł 2 215,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl